Türkiye İş Bankası Personel Alımı 2016

Türkiye İş Bankası personel alımı yapıyor. İşte başvuru şartları…

iş bankası personel alımıTürkiye İş Bankası İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük bölümleri ile kurumsal şubelerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapıyor.

TÜRKİYE İŞ BANKASI UZMAN YARDIMCISI İŞ İLANI

Türkiye İş Bankası İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Bölümleri ile Kurumsal Şubelerinde görevlendirmek üzere Uzman Yardımcıları alınacaktır. Uzman yardımcılığı sınavı, genel yetenek testi ve mesleki bilgi testinden oluşan ilk aşaması 26 Eylül 2016 ve izleyen günlerde gerçekleşecektir. Sınav başvuruları ise 20 Eylül 2016 Salı günü saat 10:00’a kadar kabul edilecektir.

İŞ BANKASI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek, aşağıda yer alan yabancı dil seviye tespit sınavlarından asgari olarak belirtilen sonuçları elde etmiş ve söz konusu durumu 30.06.2017 tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir sınav sonuç belgesiyle belgeleyebilecek durumda olmak, (Yabancı dil sertifikaları değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında ibraz edilmelidir.)
 • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak (26 Eylül 1986 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir),
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da en erken Şubat 2018 celp dönemine kadar tecilli ya da muaf olmak (Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 2016 Eylül ayı içinde terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir),
 • Üniversitelerin, 4 yıllık eğitim verilen bölümlerinden mezun olmak (İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir). Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 2016 Ekim ayı içinde mezun olup bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.
 • Daha önce, Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında ya da Bankamız uzman yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı sınavlarının değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak,
 • Daha önce yapılan Uzman Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak,
 • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak (Bu durum, evrak hazırlama aşamasında adaylardan istenecek tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporuyla belgelendirilecektir),
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • Affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak,
 • Resmi dairelere, kurum ya da kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak.

Sınav Tarihi ve YeriSınavın yazılı aşaması 26 Eylül 2016 ve izleyen günlerde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Sınav Başvuru ve Davetleri

Sınava başvurular 20 Eylül 2016 Salı günü saat 10.00’a kadar sadece ik.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Başvuru Formu üzerinden yapılabilecektir. Şubelerimiz ya da Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

Sınavla ilgili tüm davet ve duyurular 22 Eylül 2016 Perşembe günü saat 18.00’den itibaren İş Başvuru Formunda yer alan Başvuru Durum Takip alanından yapılacaktır. Bu tarihten itibaren Başvuru Durum Takip alanının kontrol edilmesi önem taşımaktadır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI VE UZMAN YARDIMCILIĞI POZİSYONUYLA İLGİLİ BİLGİLER

Uzman Yardımcısının Görevi: Genel Müdürlük ve Kurumsal Şubelerde, görev yaptığı birimin faaliyetlerini Banka mevzuatı çerçevesinde takip etmek, uygulamak ve geliştirmektir.

Çalışma Yerleri: Bankamız Uzman Yardımcılığı sınavlarında başarılı olanlar, Genel Müdürlük Bölümlerimizde ve Kurumsal Şubelerimizde görevlendirilir.

Kariyer Yolu: Bankamızda işe başlayan stajyer uzman yardımcıları bir yılın sonunda uzman yardımcısı olurlar. Bu unvanlara sahip çalışanlar belirli bir süre sonra katıldıkları yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları halinde uzman olmaya hak kazanırlar. Daha sonra performanslarına göre, Bankamızın yönetici kadrolarına atanırlar.