İŞKUR personel alımı 2016

işkur personel alımıTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) personel alımı yapıyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından yayımlanan personel alımı ile lisans mezunu 20 istihdam uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

İŞKUR yayınladığı sınav duyurusu ile İstihdam Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Alım iki grup halinde olacak. Birinci grupta, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler mezunu, ikinci grupta ise; İstatistik, Matematik, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği mezunu alımı olacağı belirtildi. Birinci gruptan 15 kişi alınırken, ikinci grupta ise 5 kişi olmak üzere toplam 20 istihdam uzman yardımcısı alımı gerçekleşecek.

İŞKUR İstihdam Uzman Yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan adayların 2014 ve 2015 KPSS sınavına girmiş ve KPSS P25, KPSS P34 ve KPSS P102 puan türlerinin en az birinden 75 puan almış olması gerekiyor. Başvuru süresi başlamış olup 2 hafta sürerek, 18 Ocak 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Sınav sözlü sınav şeklinde olacak ve 8 – 15 Şubat 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.İŞKUR PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İŞKUR personel alımı sınavı başvuru şartları, başvuru şekli, gerekli belgeler, sınav şekli ve diğer tüm detaylı bilgilere www.iskur.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.  • Lise mezunu memur alimi 2016
  • işkurda işçi alımı varmi
  • işkur typ başvuru 2016