Halkbank 1000 personel alımı yapacağını duyurdu!

Halkbank, 2017’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 1000 personelin işe alımı yapacağını açıkladı. Halkbank’tan yapılan açıklamaya göre banka bünyesinde bin kişiye istihdam sağlanacağı ifade edildi.

Halkbank 2017’nin ilk çeyreği sonuna kadar yaklaşık olarak bin personelin işe alınacağını duyurdu. Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre Halkbank’ın müfettiş yardımcılığı, iç kontrolör yardımcılığı, uzman yardımcılığı, BT uzman yardımcılığı ve servis görevlisi unvanlarında bin kişiye iş imkanı sağlayacağı ifade edildi.

Daha önce 2016 yılının kasım ayında düzenlenen işe giriş sınavlarından hemen sonra mülakatlarda başarılı olan 500 uzman yardımcısının işbaşı yaptığı Halkbank’ta, diğer pozisyonlar için de sınavda başarılı olanlar ilk çeyrek sonuna kadar görevlerine başlayacakları ifade edildi.

Yapılan açıklamalarda görüşlerine yer verilen Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun küresel faktörlerin etkisini en aza indirilerek ve ekonomide güven ortamının yeniden sağlanabilmesi için bankacılık sektörüne büyük görevler düştüğüne değindi.İŞE ALIMLARDA İSTİHDAM KAPASİTESİ

Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun istihdam kapasitesi içerisinde 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 2,2 azalan sektörde, işe alımlara devam ederek fark yarattılarına değindi.

Ali Fuat Taşkesenoğlu sektör hakkında bu açıklamalarda bulundu:

“Liyakat ilkesi çerçevesinde belirli aşamalardan geçen adaylarımızla genel müdür yardımcılarımız bizzat görüşüyor. Bu sayede gençlerimiz bizleri tanıma fırsatı buluyor ve bankamızın kapısından içeri girdikleri ilk andan itibaren buradaki sıcaklığı ve samimiyeti birebir yaşıyor. Aramıza yeni yeteneklerin katılmasından çok mutluyuz. Türkiye’deki istihdamın yaklaşık yüzde 75’ini karşılayan KOBİ’lerin en büyük destekçisi olarak, reel sektöre örnek olmayı amaçlıyoruz.

Reel sektörün üretime devam etmesi, ihracata ve istihdama katkı sağlaması yönünde firmalarımızı teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu sorumluluğu yerine getirirken, ekonomimize duyduğumuz güveni de gösteriyoruz. Attığımız bu adımın sadece bankacılık sektörüne değil, tüm sektörlere ve Türkiye’ye değer katmak isteyen herkese örnek olacağına inanıyoruz. Halkbank ailesinin yeni üyeleri halkın gücü olmak için elinden geleni yapacaklar ve bankamızın 79 yıllık geçmişine yakışan güzel bir geleceğin parçası olacaklar.”