Gelir İdaresi 65 personel alımı yapacak!

Devlet Personel Başkanlığı (PDB) tarafından yapılan duyuruda Gelir İdaresi Başkanlığı’na 65 kadrolu personel alımı yapılacak.

gib personel alımıGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından vergi dairesi başkanlıklarında görevlendirilmek üzere 65 avukat alınacak. Sınava başvuru şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının beş katına kadar aday giriş sınavına alınacak. KPSS P3 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacağı belirtildi.

Sınava başvuru şartları şu şekildedir: ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu KPSS P3 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili genel şartları taşımak gerekiyor.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olmak, başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Yani 01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak aranan şartlar arasında. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, Süresi içinde başvuru yapmış olmak.Öte yandan: 5525 sayılı memurlar ile diğer kamu görevlilerinin bazı disiplin cezalarının affı hakkında kanunu gereği başvuru koşulunu taşıyanlar için otuz beş yaş şartı aranmayacağı da belirtildi.

Sınava başvurular 12 Aralık 2016 tarihinde başlayıp 21 Aralık 2016 tarihinde saat 17.30’da sona ereceği belirtildi.