Türk Müteahhitler: Bahreyn’den 20 bin konut müjdesi aldık

Türk müteahhitler, Bahreyn’de “dev bir şehir” inşa etmeye hazırlanıyor.

türk müteahhitleri bahreyn iş ilanlarıTürkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Barman: “Bahreyn’de yaptığımız görüşmelerde bir süredir beklediğimiz, Türk firmalarının üstlenmesini istediğimiz 20 bin konutun müjdesini aldık”.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, DEİK’in başlattığı “Yatırım ve Yatırımcıyı Bilgilendirme Seferi” kapsamında 15 kişilik iş heyetiyle Bahreyn’i ziyaret ettiklerini, bu ülkede 50′ye yakın üst düzey yatırımcı ve yönetici ile görüştüklerini anlattı.

Barman, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sonrası ekonomik istikrarın sürdüğünü belirtmek amacıyla yaptıkları ziyaret kapsamında ilgili muhataplar, düşünce kuruluşları, fikir önderleri, medya temsilcileri ve iş ortakları ile yüz yüze görüştüklerini, iş adamlarını yatırım için Türkiye’ye davet ettiklerini bildirdi.Görüşmelerde Türkiye ekonomisinin gücü ve hükümetin ekonomik istikrar için aldığı önlemlere dikkati çektiklerini ifade eden Barman, Bahreyn İskan Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer ile gerçekleştirdikleri görüşmede Türk müteahhitler için bir müjde de aldıklarını duyurdu.

Barman, “Görüşmede bir süredir olmasını beklediğimiz gelişmenin, Türk firmalarının üstlenmesini istediğimiz 20 bin konutun müjdesini aldık. DEİK Türkiye-Bahreyn İş Konseyi olarak, konutların inşası sürecinde tarafların Türk firmaları ile görüşmelerinde öncü olacağız.” dedi.

Türkiye’nin konut ve inşaatta dünyaya örnek dev projeler gerçekleştirdiğini kaydeden Barman, “Bahreyn’de Türk müteahhitlerimizin inşa edeceği bu 20 bin konutun tümü en az 200 metrekarelik dairelerden oluşacak. Bu projeyi 2+1 yoğunluklu inşaat süreçlerimize oranlarsak, 40 bin konutluk bir şehrin inşaatı anlamına geliyor. Bu doğrultuda ‘Türk müteahhitlerimiz Bahreyn’e dev bir şehir inşa edecek’ diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

“Nüfusu 13 ilimizden az olan bir ülkede 20 bin konutun yapımını üstlenmek heyecan verici”

Muhammet Uğurcan Barman, Bahreyn’in 1,5 milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır ve Hatay gibi 13 ilinden küçük olduğunu vurgulayarak, “Nüfusu bize göre böylesine az olan bir ülkede 20 bin konutun yapımını üstlenmek gerçekten heyecan verici. Bu, bizim için önemli bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, Bahreyn Ticaret Odası Başkanı Başkanı Khalid Almoayyed ve ülkenin ileri gelen iş adamları ile de görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Barman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Darbe girişimi hakkında herkesi bilgilendirdik. Özellikle gıda, finans, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde yurt dışı yatırımcılar ve Türkiye’de yerleşik yabancı yatırımcılar ile verimli yatırım istişare toplantıları gerçekleştirdik. Bahreyn hükümeti, Türk müteahhitlerine ve iş adamlarına oldukça güçlü bir güven duygusuyla yaklaşıyor.

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa El Halife, 15 Temmuz sonrasında ülkesi için canlarını feda eden şehitlerimiz için başsağlığı dileklerini ve üzüntülerini iletmek üzere ülkemize gelmiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirmiş, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışına katılmış ve Türkiye’nin dev projelerinin Bahreyn’i gururlandırdığını belirtmişti. Ayrıca, Hamad bin İsa El Halife ile yapılan ikili görüşmelerde Bahreyn ile Türkiye arasındaki yatırım miktarının artırılması üzerinde durulmuştu. İlişkilerimizdeki güvenin sağlamlığı, Türkiye’ye bakan yatırımcıların güvenini devam ettirme açısından olumlu etkiyi sürdürdü. Bu da yatırım ve iş birliği kararlarını hızlandırdı.” (DÜNYA GAZETESİ)Türk Müteahhitler: Bahreyn’den 20 bin konut müjdesi aldık yazısına yapılan yorumlar
  1. Mustafa kaya dedi ki:

    Kaynak asma tavan ustasıyım iş arıyorum yurt dışı 05438260186