Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Personel Alımı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) personel alımı yapıyor.

tusaş personel alımı iş ilanıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii gerçekleştireceğini kendi resmi insan kaynakları sayfasında açmış olduğu ilanlarla duyurdu.

Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), 28 Haziran 1973 tarihinde Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulmuştur.Türk Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağı ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak F-16 uçaklarının kullanılması kararı ile birlikte;  F-16 uçağının üretimi, uçak üzerindeki sistemlerin entegrasyonu ve uçuş testlerini yaparak Hava Kuvvetlerimize teslim etmek üzere TUSAŞ tarafından 1984 yılında TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), Türk-ABD ortak yatırım şirketi olarak 25 yıllığına kurulmuştur. TUSAŞ alacağı yeni personellerle beraber büyük çalışmaların altına imza atmayı hedefliyor.

TUSAŞ ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

 • Beka Analiz Mühendisi
  Siber Güvenlik Uzmanı
  Uçak Sistemleri Entegre Takımı Yöneticisi
  Engelli Personel (Teknisyen)
  Engelli Personel (Mühendis, Uzman)
  Veri, Bilgi, Sensör Füzyon Uzmanı
  Hava aracı Entegre Takımı Yöneticisi

TUSAŞ iş ilanlarına iş başvurusu yapmak isteyen adaylar TUSAŞ İnsan Kaynakları sitesinden detaylı bilgi edinerek iş başvurusu yapabileceği gibi kariyer sitelerindeki güncel iş ilanları ve açık pozisyonları inceleyebilir, iş başvuru şartları doğrultusunda iş başvuru formunu kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.