THY 2018’de 7 bin personel alımı yapacak

Türk Hava Yolları (THY) 2018’de 7 bin personel alımı yapmayı planlıyor. Peki hangi pozisyonlarda iş başvurusu yapabilirsiniz? İşte detaylar…

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, “2018’e dair istihdam olarak planlamamız şu anda ana kademede yaklaşık 3 bin, iştiraklerle bakıldığında 3 bin 500. Bunun 7 bine çıkacağını öngörüyoruz” dedi.

Aycı, yerli uçak motoru üretimine ilişkin, “THY Teknik’i bu anlamda önemli bir oyuncu olarak görüyoruz ve bu konudaki gruplara destek verip Türkiye’de uçak motoru imal edilmesi noktasında öncü olmak isteriz” diye konuştu.

THY İŞ BAŞVURUSUDünyada en fazla ülkeye yolcu taşıyan havayolu firması olarak havacılık sektöründe hızla yükselmeye devam ediyoruz. Eğer siz de bu sektörde tecrübe edinmek istiyor ve kariyerinizi Türkiye’nin en prestijli markalarından biri olan Türk Hava Yolları’nda geliştirmeyi düşünüyorsanız açık pozisyonlarımızı değerlendirebilir ve hızla büyüyen bu ailenin bir parçası olabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’na katılarak prestijli bir kariyerin yanı sıra eğitim yardımı, indirimli uçuş ve yurtdışında çalışma gibi birçok sosyal imkâna sahip olabilirsiniz. Kariyer yolculuğunda izlemeniz gereken adımları öğrenerek Türk Hava Yolları ile kariyerinize yön verebilirsiniz.

Kokpit ekibi

Uzmanlık alanı kapsamında dünyayı keşfetmeyi kim istemez? Pilotlarımız Türk Hava Yolları’nda görev yaptıkları süre boyunca gökyüzünde özgürce uçabiliyor ve dünyanın farklı bölgelerini keşfedebiliyorlar.

Türk Hava Yolları’nda kokpit ekibi işe alımlarını global ölçüleri baz alarak, titizlikle yürütüyoruz. Yetiştirdiğimiz genç pilotları Türk Hava Yolları’na kazandırıyor, farklı milletlere mensup deneyimli pilotları istihdam ediyoruz.

Başvuruları dört kategori kapsamında değerlendiriyoruz:

-Kaptan

-II. pilot

-Yetiştirilmek üzere II. pilot adayı

-Simülatör eğitim öğretmeni (SFI)

Pilot adayları, internet sitemizde yayınlanan ilanlar üzerinden başvuru yaparak seçim sürecine dâhil oluyor. Yetiştirilmek üzere pilot programına dâhil olacak yabancı dil bilgisi, eğitim, yaş gibi temel gerekliliklere sahip adayların uçuş yeteneğinin yanı sıra disiplinli, sorumluluk sahibi ve dikkat, karar verme gibi yetkinlikleri gelişmiş bireyler olmasına dikkat ediyoruz. Tüm gereklilikleri sağlayan yetiştirilmek üzere pilot adaylarını, Türk Hava Yolları bünyesinde yer alan veya Türk Hava Yolları’nın iş ortağı konumunda olan yurtiçi ve yurtdışındaki uçuş eğitim akademilerinde 18-24 ay boyunca teorik ve uygulamalı derslerden oluşan bir programa dâhil ediyoruz.

Yetiştirilmek üzere pilot adaylarımız aldıkları eğitim süresince çalışanımız oluyor ve diğer çalışanlarımızın yararlandığı tüm hakların yanı sıra eğitim aldıkları lokasyona göre konaklama imkânına da sahip oluyor. Eğitimini başarıyla tamamlayan pilot adaylarımızı II. pilot adayı olarak ekibimize dâhil ediyor ve görevdeki diğer çalışanlarımızla aynı sosyal imkânları sunuyoruz. Siz de yetiştirmek üzere pilot programımıza ilanlarımız aracılığıyla başvurarak tüm dünyada hızla gelişen ve yetişmiş pilot ihtiyacı artan havayolu taşımacılığında geleceğin başarılı pilotları olarak yerinizi alabilirsiniz.

Kabin Ekibi

Kabin personeli olarak Türk Hava Yolları ailesine katıldığınızda mesleğinizi yaparken dünyanın farklı yerlerine yolculuk yapabilir, yolcularımızla birebir iletişim kurma ve Türk Hava Yolları’nı temsil etme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, tüm konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibimizin işe alımlarını, ihtiyaç duyduğumuz dönemlerde internet sitemizde yayınladığımız ilanlar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Kabin memuru adaylarını Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’nde “Temel Emniyet Eğitimi” sürecine dâhil ediyoruz. Temel Emniyet Eğitimi kapsamında adaylarımıza zorunlu teknik eğitimler, uygulamalı eğitimler, şirket prosedürleri, servis konsepti, seminer ve bilgilendirmeler sunuyoruz.

Kabin memurluğu çalışma saatleri, süreleri, koşulları ve imkânları itibariyle diğer iş kollarından oldukça farklı olsa da kabin memurlarımızdan her uçuşlarında aynı yüksek standartlarda mesleki görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz. Kabin memurlarımızı her zaman bakımlı, şık, güler yüzlü, nazik, empati kuran, sakin, insan odaklı, zor durumlarda karar verme yetisine sahip ve iyi bir takım oyuncusu olma potansiyeli yüksek bireylerden seçiyoruz. Bu sebeple kabin memurlarımız hem görevlerine başlamadan önce hem de meslek hayatları boyunca oldukça kapsamlı eğitimlerden geçiyor ve acil durumlara müdahale edebilecek şekilde eğitiliyorlar.

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olmak üst düzeyde disiplin gerektiriyor. Ayrıca dünyanın pek çok noktasına seyahat etme fırsatı sunan kabin memurluğunun birçok iş dalına göre sorumluluğu yüksek ve çalışma şartlarının standartların dışında bir meslek olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu sebeple kabin memuru adayları “Temel Emniyet Eğitimi” sürecinde kapsamlı bir eğitimden geçerek hem uçuş emniyetinin gerekliliklerini hem de kabin içi hizmetin inceliklerini öğreniyorlar.

Her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekiplerimize eğitim veriyoruz. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan kabin memurlarını, uçuş sertifikalarını aldıktan ve alıştırma uçuşlarını tamamladıktan sonra ekibimize dâhil ediyoruz. Kabin ekiplerimizin uçuş programlarını, mesai ve dinlenme sürelerini uluslararası ve ulusal sivil havacılık otoritelerinin yazılı talimatlarına uygun şekilde düzenliyoruz.

Yurtdışı ofis çalışanları

Dünyanın birçok farklı ülkesinde ve şehrinde satış ofislerimiz bulunuyor. Siz de bulunduğunuz ülkede, hızla gelişen bu organizasyonun bir parçası olmak için Türk Hava Yolları’na başvurabilirsiniz.

Dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirdiği uçuşlarla, doğu-batı ve kuzey-güney arasında köprü olma misyonunu üstlenen Türk Hava Yolları’nın Türkiye dışındaki ofislerinde görev almak isteyen adaylar, internet sitemizdeki ilanlarımıza başvurarak değerlendirme süreçlerimize katılabilir. Adayları, temel koşulların yanı sıra başvurdukları pozisyonun gerektirdiği nitelikleri göz önünde bulundurarak değerlendiriyoruz.

İdari/teknik birim çalışanları

Gerçekleştirdiğimiz uçuşların ve sunduğumuz hizmetlerin kalitesini idari ve teknik personellerimize borçluyuz. Siz de Türk Hava Yolları ailesinin bir üyesi ve bu büyük organizasyonun bir parçası olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapan, konuklarımızı sevdiklerine ulaştıran kabin ve kokpit ekiplerimizin yanı sıra bu büyük organizasyonun kusursuz bir şekilde sürdürülebilmesi için görev yapan idari ve teknik birimlerimiz de büyük önem taşıyor.

Genel müdürlüğümüze bağlı idari ve teknik birimlerde yer almak istiyorsanız ihtiyaçlar doğrultusunda teknisyen, memur, uzman ve mühendis pozisyonları için internet sitemizde yayınlanan ilanlar aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. İşe alım sürecinde adaylara yetkinlik bazlı mülakat, mülakatı destekleyen yazılı ve sözlü seçme değerlendirme yöntemleri uyguluyoruz.