Tekfen İnşaat Katar’da stadyum yapacak

Tekfen İnşaat, Katar’da 2022 yılında yapılacak Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlardan bir tanesini yapmak üzere anlaştı.

60 yıl önce petrol ve gaz sektörü ağırlıklı başlayan müteahhitlik sektörü faaliyetlerimizin yurt dışına açılma noktası 1977’deki Fahaheel Otoyolu Projesi ile olmuştu. Sonrasındaki uzun yıllar boyunca otoyollar, petrol ve gaz sektörü dışında, ağır inşaat alanındaki en güçlü yönümüz oldu. Ta ki 1997 yılında inşaatına başlayıp 2002’de teslim ettiğimiz İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’na kadar. Sonrasında yine bir süre ara verdik ama Bakü Olimpiyat Stadı ile geri dönüşümüz gerçekten muhteşem oldu.

Hatırlarsanız Bakü’de düzenlenen Avrupa Oyunları’nın açılış ve kapanış töreninin yapıldığı 68.000 kişilik stadı, 24 ay gibi rekor sürede tamamlamıştık ve projemiz üst üste çeşitli uluslararası ödüle layık görülmüştü.

Bugün, yıllar içinde edindiğimiz bu tecrübenin bir uzantısı olarak, Katar’da 2022 yılında yapılacak Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlardan bir tanesini yapmak üzere, işveren idare Supreme Comittee for Delivery & Legacy’nin Teknik İşler Yöneticisi Mr. Yasir Al Jamal, Genel Müdürümüz Sn. Levent Kafkaslı ve Al Jaber Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Mohammed Sultan Al-Jaber’in katıldığı törende imza attığımız haberini büyük bir gururla sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.Lokal Al-Jaber Engineering ile, %50 – 50 ortaklıkla inşa edeceğimiz 40.000 kişilik “Fifth Precinct Stadium”, aynı zamanda kupa finallerinin yapılacağı stadyum olma özelliğini de taşıyor. Projeyi, 36 ayda tamamlamayı planlıyoruz.

Projenin alınması sürecinde özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımızı bu vesile ile bir kez daha kutluyor, Fifth Precinct Stadium’un başından sonuna kazasız tamamlanacak, şirketimize yeni ödüller ve gururlar yaşatacak bir proje olmasını diliyoruz.

Tekfen İnşaat Katar iş ilanları ve iş başvurusu için kariyer sitelerindeki güncel iş ilanlarını takip edebilir, başvuru şartları doğrultusunda uygun pozisyonlar için iş başvurusunda bulunabilirsiniz.memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.