Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu KPSS’siz personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu KPSS’siz personel alımı yapacakSağlık Bakanlığı en az lise mezunu ve KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını açıkladı. Sağlık Bakanlık kamu hastaneleri için taşeron işçi alımı yapacağını duyurdu.

2015 yılında yapılacak olan bakanlığın anlaşmalı olduğu firmalarla yapılacak ihaleler sonucunda, başta temizlik görevlisi alımı, veri elemanı personeli alımı alımı, şoför alımı, görüntüleme personeli alımı, biyomedikal personeli alımı, sıhhi tesisat personeli alımı, koruma ve güvenlik hizmet alımı, iç ve dış destek personeli alımı, güvenlik personeli alımı konularında hizmet alımı yapılmak üzere ihaleler düzenlendi.

Kamu kurum ve kuruluşların 2018 yılı için çok sayıda memur alacağını daha önce duyurmuştuk. Memur alacak olan kamu kurumlar ihtiyaçlarını belirleyerek kadroları teker teker açıklamaya başladılar. 2018 yılında memur alacak olan kurumlardan biriside Sağlık Bakanlığı.Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında çeşitli pozisyonlar için çok sayıda personel alımına hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde yapılması planlanan personel alımlarında KPSS şartı aranmıyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları..

Sağlık Bakanlığı’nın 3 bin ambulans şoförü alımı büyük ilgi gördü. Çok sayıda kişi taşeron kadrolar aracılığı ile yapılan 3000 ambulans sürücüsü ilanı için başvurularını yaptı. Bakanlık şimdi de kamu hastaneleri için taşeron işçi alımı yapacağını duyurdu. 2018 yılında yapılacak olan bakanlığın anlaşmalı olduğu firmalarla yapılacak ihaleler sonucunda, başta temizlik görevlisi, veri elemanı personeli, şoför, görüntüleme personeli, biyomedikal personeli, sıhhi tesisat personeli, koruma ve güvenlik hizmet alımı, iç ve dış destek personeli, güvenlik personeli konularında hizmet alımı yapılmak üzere ihaleler düzenlendi. Bazı illerde ihaleler henüz yenilenmedi.

Hastanelerde mevcut personellerin iş yükünü azaltmak için yeni personel alımı yapılacak. Bazı illerde ilk defa yapılacak olan ihale ile personel alımı yapılacak. Yeni açılacak olan ve sürekli personel açığı bulunan hastanelerde çalışmak için ise İnsan Kaynakları birimine CV bırakanlar arasından işe alım yapılmaktadır.

Yeni yapılacak olan ihalelerde ise alımlar İllerde bulunan Kamu Hastaneler Birliği genel Sekreterliklerinden personel alımları yapılmaktadır. Tüm il ve ilçelerde hastane olduğu düşünüldüğünde ve Sağlık Bakanının açıklamalarından yine taşeron işçi alınacağı görülmektedir.

İşe alımlarda illerde bulunan Genel Sekreterlikler vasıtasıyla yapılmaktadır. Bazı illerde genel sekreterlikler başvuran vatandaşlarımızın CV’lerini aldıkları gelen haberler arasındadır. (Haber657)

Sağlık Bakanlığı, kamu hastanelerinde görevlendirmek üzere 2018 yılında da en az lise mezunu kpss şartı olmadan personel alımı yapması bekleniyor. Özellikle de yeni yapılam kamu hastanelerine personel alımlarının artarak devam edeceğini tahmin etmekteyiz. • kpsssiz memur alimi
 • lise mezunu memur alımı
 • kamu hastaneleri personel alımı
Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu KPSS’siz personel alımı yapacak yazısına yapılan yorumlar
 1. Ayşe dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba, Sağlık Bakanlığı 2018 yılında kpss şartı olmadan lise mezunu personel alımı yapacak mı? Kamu hastaneleri personel alım şartları nelerdir?

 2. Zeynep dedi ki:

  Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı yapıyor mu? 2018 yılında Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman başlar?

 3. lise mezunuyum 2016da kpssye girdim 60 puan aldım kamuda herhangi bir kurumda temizlik elemanı olarak çalışmak istiyorum 1tane kızım var devlet baba ellerinden öper duy sesimi kütahyadan dedi ki:

  Şemsi içen