Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 20 bin personel alımı için müjdeli haberi verdi. Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı yapacak!

sağlık bakanlığı 20 bin personel alımıSAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Akdağ: “(Sözleşmeli sağlık personeli alımı) Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız.”

ÖSO MENSUBU KAÇ YARALI TÜRKİYE ‘YE GELDİ?ÖSO mensubu kaç yaralı tedavi görüyor sorusuna : ” Çok büyük bir yaralı gelmedi. Şükürler olsun kendi kuvvetlerimizden yaralımız yok. ÖSO’dan bir kaç yaralıyı aldık. Onlar için gerekenleri yaptık. Zaten ihtiyaç olur düşüncesiyle bölgede bir güçlendirme yapmıştık. Doğrusu çok büyük bir ihtiyaç olmadı.”

KAMUDA FETÖ TEMİZLİĞİ

FETÖ meselesinde doğrusu çok hassas davranıyoruz. Bi taraftan bunları kamudan , devletin içerisinden söküp atmak gerekiyor. Öbür taraftan adalet terazisini doğru kullanmamız gerekiyor. 7 Binin üzerinde açığa almamız olmuştu. Bunların 1700-1800’ü valilikler tarafından açığa alınıp bize bildirildi. Geri kalanını biz bakanlık olarak açığa aldık.  Aşağı yukarı 2 Binin üzerinde bir değerlendirme tamamlandı. Şimdi bunların ihracı için çalışmalar yapılacak. Bu konuda çalışmalarımızı başbakanlığımıza bildireceğiz. Öyle görülüyor ki öteden beri bu kanlı örgüt bu çirkin yüzünü de gizleyerek. Özellikle silahlı kuvvetlerde, polisin içinde, yargı da, mülki idare de, Milli eğitim de çöreklenmiş durumda. Sağlık Bakanlığı’nda bu kurumlardaki kadar ağır bir yapılanma yok. Biz dediğimiz gibi , bunlara destek verenleri bulup , temizlemek için gayret gösteriyoruz.