Sağlık Bakanlığı 16 bin 500 personel alımı yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılında Sağlık Bakanlığı’nda görevlendirmek üzere 16 bin 500 personel alımı yapılacağını açıkladı.

2017 yılı içinde Sağlık Bakanlığının toplam kaç bin personel alımı yapacağı büyük merak ile beklenirken Sağlık Bakanı Recep Akdağ konu hakkında açıklama yaptı ve 2017 yılında kaç bin personel alımı yapacaklarını duyurdu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamasında Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin yapıldığını ve 2017 yılı içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 16 bin 500 personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı’na toplam 36 bin 500 personel alınacağını duyurdu. Alımlar yıl içerisinde aralıklarla yapılacak olup toplam en az 16 bin 500 personel alınacağını duyuruldu. Bu rakamın artıp artmayacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: ‘Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 kişi için anlaşmış durumdayız, 2017 yılı için. 16 bin 500’ün üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz, yoğun bakımlarımızı düzenliyoruz. 3 bin 900’ü hemen önümüzdeki ay alım işlemini tamamlayacağız dedi. 

Kalan kısmını da yıl içerisinde. 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar yok. Çünkü doktorlar Maliye Bakanlığı ile istihdam edilmiyor. Aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı istihdam edeceğiz. Sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız.’3 Bin 900 PERSONEL ÖNÜMÜZDEKİ AY ALINACAK

Yine Sağlık Bakanı Recep Akdağ müjdeli bir haber daha vererek önümüzde ki ay içerisinde personel alımlarının başladığını belirtti ve ilk alımın önümüzde ki ay olacağını toplam 3 bin 900 personel alacaklarını belirtti. Şu an için alımların hangi kadrolar için yapılacağı bilinmiyor.