Rönesans Holding Hollanda’da dev stadyum projesi

Rönesans Holding bünyesinde bulunan Rönesans İnşaat, Hollanda Amsterdam’da dev stadyum projesinin renovasyonunu üstlendi.

Rönesans’tan Amsterdam’da dev stadyum projesi

Rönesans Holding bünyesindeki Ballast Nedam, Amsterdam ArenA’nın renovasyonunu üstlendi, stadyum projelerinde yeni fırsatları araştırıyor.

Hollandalı inşaat şirketi Ballast Nedam’ı 2015 yılında satın alan Rönesans Holding, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahiplerinden Amsterdam ArenA stadının renovasyonunu üstlenirken; Ballast Nedam ile stadyum projelerinde yeni fırsatları da araştırdığını duyurdu.Rönesans Holding’den yapılan açıklamada, Ballast Nedam’ın Hollanda’daki Amsterdam ArenA’da gerçekleştirilecek geniş çaplı renovasyon çalışmasına başlayacağı belirtilerek, “Avrupa’nın onuncu büyük inşaat şirketi olan Rönesans, Ballast Nedam ile stadyum projelerinde yeni fırsatları da araştırıyor” denildi.

Açıklamaya göre, Ballast Nedam 1993-1996 yılları arasında inşa edilen Amsterdam ArenA’nın kurucuları arasında yer alıyor. Bu kapsamda Amsterdam ArenA ile imzalanmış bir kuruculuk anlaşması da bulunuyor. 2026’ya kadar uzatılan anlaşma kapsamında, her iki taraf da uluslararası stadyum projelerinde yeni ortaklık fırsatlarını araştırıyor.

Satın alma sonrasında Ballast Nedam’a 130 milyon euro sermaye aktardıklarını belirten Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak, hedeflerinin Ballast Nedam’ın 2016’da yaklaşık 760 milyon euro olan cirosunu 2019’da iki katına çıkarmak olduğunu söyledi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre; inşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren Rönesans Holding 23 ülkede ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veriyor. Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında ENR listesinde 44. sırada yer alırken, Avrupa’nın da en büyük 10. müteahhitlik şirketi konumunda bulunuyor. Rönesans Holding’in 2015 cirosu 2.1 milyar dolar, aktif büyüklüğü ise 5.5 milyar dolar seviyesinde.

Rönesans İnşaat Hollanda Amsterdam iş ilanları için kariyer sitelerini inceleyebilir, Rönesans İnşaat kariyer sitesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.