Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı personel statüsünde görevlendirmek üzere sözleşmeli 44 personel alacak.

orman ve su işleri bakanlığı personel alımı

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklere göre istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanlarda, KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle kurumumuz tarafından yapılacak yerleştirme ile toplam 44 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.1. UNVANLAR VE ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

POZİSYONU İLİ ADEDİ NİTELİK

KODU

ÖĞRENİM DURUMU VE NİTELİKLER
MERKEZ 4 Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği,
ANKARA 3 4531 Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı Ve Teknolojisi lisans lisans programlarının birinden mezun olmak.

– C#, ASP.NET MVC, Entity Framework konusunda en az 2 proje geliştirmiş olmak ve belgeleyebilmek

– CSS, XML, Javascript, HTML, XHTML, Jquery, Ajax Teknolojileri gibi Web Teknolojilerine hakim olduğunu belgelemek

– Web servisleri, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olduğunu belgelemek

– PL/SQL (Oracle) ve/veya Transact-SQL (SQL Server) bilgisine sahip olduğunu belgelemek.

AFYONKARAHİSAR 2 Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak. CBS hakkında eğitim almış olmak ve bunu belgelemek.
BARTIN 1 4871
KASTAMONU 1
ADIYAMAN 1
AFYONKARAHİSAR 2
AĞRI 1
ANTALYA 2
ARDAHAN 1
BAYBURT 1
MÜHENDİS BİNGÖL 1
BİTLİS 1
BURDUR 1
DÜZCE 1
EDİRNE 1 4871 Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
ELAZIĞ 1
IĞDIR 1
ISPARTA 1
KAHRAMANMARAŞ 1
KARS 1
KONYA 1
MUŞ 1
SİVAS 1
ŞANLIURFA 1
YOZGAT 1
AMASYA 1
ANTALYA 1 Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi,Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak
AYDIN 1 4759
BARTIN 1
DENİZLİ 1
MERSİN 1
VETERİNER AFYONKARAHİSAR 1 4607 Veteriner lisans programından mezun olmak
HEKİM KASTAMONU 1
BİOLOG KIRKLARELİ 1 4571 Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programlarının birinden mezun olmak
AVUKAT SİNOP 1 4419 Hukuk lisans programından mezun olmak.

Avukatlık alanında 1 yıl tecrübe sahibi olmak. (Söz konusu çalışmanın Avukatlık stajı bitimi ve ilan tarihinden önce geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kuramlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi ve bu sürede sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmiş olması gerekmektedir.)

A)GENEL ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

– Erkek adayların askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

– Başvuruda bulunduğu görevi yerine getirmede sağlık yönünden engel olabilecek daimi hastalığı veya özrü bulunmamak.

– Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

– Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

B) ÖZEL ŞARTLAR

– 2014 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak.(KPSSP3 puan türü).

Bilgisayar Mühendisliği;

C#, ASP.NET MVC, Entity Framework konusunda en az 2 proje geliştirmiş olmak ve belgeleyebilmek

CSS, XML, Javascript, HTML, XHTML, Jquery, Ajax Teknolojileri gibi Web Teknolojilerine hakim olduğunu belgelemek

Web servisleri, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olduğunu belgelemek

PL/SQL (Oracle) ve/veya Transact-SQL (SQL Server) bilgisine sahip olduğunu belgelemek.

Orman Mühendisliği;

CBS hakkında bilgi almış olmak ve bunu belgelemek.

Orman Mühendisliği;

Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Avukat;

Alanında 1 yıl tecrübe sahibi olmak. (Söz konusu çalışmanın Avukatlık stajı bitimi ve ilan tarihinden önce geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi ve bu sürede sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmiş olması gerekmektedir.)

– Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Bakanlığımızda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli çalışanlar ile çalışmakta iken ayrılanlardan ayrıldıkları tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçmeyenler tercih işleminde bulunmayacaklardır. Tercihte bulunmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılanlarla 2009/14799 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 5917 sayılı Kanunun 47 nci maddesi gereğince sözleşme yapılması mümkün bulunmamaktadır.

2. BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

– Adaylar Orman ve Su İşleri Bakanlığının www.ormansu.gov.tr sitesinde kendine uygun bulunan unvan için hazırlanan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra elektronik ortamda gönderecekler, çıktısı alınan başvuru formu imzalı ve fotoğraflı olarak yerleştirme işlemleri sırasında Bakanlığımıza teslim etmek üzere muhafaza edeceklerdir.

– Adaylar kendi branşları ile ilgili 3 (üç) tercih yapabileceklerdir.

– Müracaat tarihinden önce yapılan başvurular ile posta veya diğer şekilde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL YERLEŞTİRME TAKVİMİ

İlan Tarihi 26.04.2016
Başvuru Başlangıç – Bitiş Tarihi 29.04.2016 – 09.05.2016
Değerlendirme ve Sonuçların Açıklanması 10.05.2016 – 18.05.2016

3. YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

– Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir.

– Bakanlığımız tarafından yerleştirilmesi yapılan adayların listesi www.ormansu.gov.tr sitesinde yayınlanacak ve bu adaylara e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.