KPSS önlisans ortaöğretim branş bazında sıralamalar yayımlandı

KPSS önlisans ve ortaöğretim sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştieme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans ve ortaöğretim düzeyinde katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yayımlandı.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre;

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı’na Ön Lisans ve Ortaöğretim düzeyinde (2016-KPSS Ön Lisans, Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR NEDİR?

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN