Gaziantep Belediyesi Personel Eleman İşçi Alımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İş ve İşçi Bulma Kurumu arasında yapılan protokol ile 2016 yılında park, bahçe ve mezarlıklarda çalıştırılmak üzere 750 işçi alımı yapılacak.

gaziantep belediyesi işçi alımıGaziantep Belediyesi’nin işçi alımı nedeniyle düzenlenen protokol törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İŞKUR il Müdürü Siraç Ekin ve ilgililer katıldı. Şahin ve Ekin kurumları adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 750 işçi alımını öngören bir protokol imzaladı.

GAZİANTEP BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ 750 İŞÇİ ALIMI YAPACAK

İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin ise proje hakkında bilgi verdi. Projenin 1 Temmuz’da başlayıp 31 Aralık’ta biteceğini kaydeden Ekin, projeyi çok önemsediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Park ve bahçelerin ıslahı ve mezarlıkların ıslahı olmak üzere iki bölümde yürütülecek bu proje. Bu proje 1 Temmuz’da başlayacak ve 31 Aralık’ta bitecek. Geçmiş yıllara baktığımızda bu projenin büyük anlam kazandığını emekliliği yaklaşmış vatandaşlarımızın işsiz vatandaşlarımızın, zor durumda kalmış ailelerin bu proje ile kendi hayatlarını idame ettirdikleri ve her şeyden önemlisi çocuklarını eğitime verip okutamayanların bu proje sayesinde çocuklarını okula gönderip bir şekilde mezun ettiklerini görüyoruz. Projenin sürdürülebilirliği açısından takipçisi olduk. İnşallah aksaksız bir biçimde bunu yürüteceğiz. 2016 yılının ilk 4 ayında istihdam oranında yüzde 35 bir artışın olduğunu gördük. Bir önceki yılın aynı dönemine göre çok ciddi manada bir artış söz konusu.”