Enka İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri


1957 yılında kurulan ENKA İnşaat, 1970 yılının başlarında on tanesi yurtdışında olmak üzere eş zamanlı yürütülmek üzere 35 adet inşaat projesi gerçekleştirmiş ve yurtdışında üstlendiği projelerle dünya müteahhitlik firmaları arasında yer almıştır. İşte ENKA İNŞAAT’ın yurtdışında devam eden projeleri…

ÜÇÜNCÜ ÜRETİM ENJEKSİYON SANTRALİ (3GI) TESİSLERİNİN İNŞAAT VE YERALTI TESİSLERİ İŞLERİ

ENKA, ortak girişimcisi Bechtel ile birlikte Üçüncü Üretim Enjeksiyon Santrali (3GI) Tesislerinin İnşaat ve Yeraltı Tesisleri İşleri için TCO ile yeni bir sözleşmeye imza atmıştır.

2017 yılının Mayıs ayında başlayan projenin, 2018 yılı Aralık ayına kadar tamamlanması planlanmaktadır.

ENKA ve Bechtel 1993 yılından bu yana, Kazakistan Cumhuriyeti’nin batı bölgesinde geniş kapsamlı mühendislik, satın alma ve inşaat hizmetleri vermektedir.

Ortak iştirakleri olan Senimdi Kurylys LLP, bir sınırlı sorumlu ortaklık olup, devam eden işletme ve bakım sözleşmelerinin haricinde, çeşitli büyük ölçekli projeleri başarıyla üstlenmiştir.

DHI QAR 750 MW KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİ

ENKA, ortağı General Electric ile Irak Şebeke Sistemine 750 MW enerji katacak olan Dhi Qar Kombine Çevrim Santralini tasarlayacak ve inşa edecektir. Proje, Güney Irak’ta Basra’nın 230 km kuzeybatısında Nasiriyah şehrinin yakınında olacak.

Gaz Türbinleri, Irak Devleti ile GE arasındaki Mega-Anlaşmanın bir parçası olarak Irak Elektrik Bakanlığı tarafından satın alınmış olup kurulum ve işletme için GE-ENKA’ya teslim edilecektir. Bu birimler kurulacak Mega-Anlaşmanın son GT’leridir. Diğer tüm malzeme ve ekipmanlar GE-ENKA tarafından satın alınacak ve Irak’a gönderilecektir.

Proje, 132 ve 400 kV iletim seviyelerinde 750 MW güç üretecek olan 1 güç bloğundan oluşacak. Yaklaşık üç (3) tür yakıt kullanabilendört (4) adet GE 9E serisi gaz türbin jeneratörünü içerecektir: Ana yakıt Ham Petrol (CO), yedek yakıtlar ise Hafif Distilat Yağı (LDO) ve Doğal Gaz olacaktır. Ekipmanın tasarımı, 25 yıllık kullanım ömrü ile haftanın 7 günü 24 saat çalışmaya uygun olacaktır.

Sözleşme Ocak 2017’de imzalanıp projenin başlangıcından itibaren 34 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır.

NAMAKHVANİ HES CASCADE PROJESİ

ENKA, Norveçli Clean Energy Group ile beraber, Gürcistan’daki Namakhvani Cascade HES Projesinin geliştirilmesi, inşası ve işletmesi ihalesini kazanmıştır. Gürcistan Hükümeti ile imzalanacak bir Yap-Sahiplen-İşlet Anlaşması üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

Gürcistan Hükümeti ile varılan anlaşma uyarınca 15 yıllık Enerji Alım Anlaşması devlet tarafından teminat altına alınmıştır. Anlaşmadaki teminat, projenin üreteceği enerjinin yaklaşık %60’ını karşılayacak şekilde, yılın sekiz ayını (Eylül – Nisan arası) kapsamaktadır. Yılın kalan kısmında ve anlaşma süresinin tamamlanmasının ardından üretilecek enerji yerel piyasaya ve ağırlıklı kısmı Türkiye olmak kaydıyla diğer ülkelere ithal edilecektir.

Namakhvani Cascade HES Projesi Rioni Nehri üzerinde ardarda inşa edilecek iki ayrı hidroelektrik santralden oluşmaktadır. Bunlar Namakhvani HES (333 MW) ve Tvishi HES (100 MW) Projeleridir. Rezervuar alanının altında kalacak olan yaklaşık 30 km’lik yol kesiminin relokasyonu da proje kapsamına dahildir.


memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.