DHMİ 2850 Özel Güvenlik Görevlisi Alacak

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü (DHMİ) güvenlik görevlisi statüsünde görevlendirmek üzere 2 bin 850 personel alımı yapacak.

dhmi güvenlik görevlisi alımı5188 Sayılı Kanun Kapsamında, DHMİ Genel Müdürlüğü ve Bünyesinde Bulunan Havalimanları ile Havalimanlarına Bağlı Seyrüsefer Yardımcı İstasyonlarına Toplam 2850 Personelle Özel Güvenlik Hizmeti Alımı yapılacaktır. İşe başlama tarihi 1 Ocak 2017’dir. İşin bitiş tarihi 31 Aralık 2018 olup söz konusu personel ihalesi 31 Ağustos’ta yapılacak.

Kimler Başvurabilir

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü toplam 2 bin 850 özel güvenlik görevlisi alımı yapacak peki kimler başvurabilir.  • Boy kilo orantılı olmak
  • Erkek adaylar için askerlik sıkıntısı olmamak
  • Sağlığı uygun olmak
  • Özel güvenlik sertifikasına sahip olmak

Yukarıda yer alan niteliklere sahip olan adaylar Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edebilir. Alınacak olan personeller sözleşmeli olarak çalışacak. Süre olarak da detay verildi.

Alınan personeller 1 Ocak 2017 tarihi ile işe başlayacak olup işlerinin sona erme süresi 31 Aralık 2018 olarak belirtildi. Bu sürenin sonunda özel güvenlik görevlilerinin işine son verilebileceği gibi eğer eksiklik bulunuyorsa Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü alım yaptığı 2 bin 850 kişilik özel güvenlik personelleri ile tekrar başvuru yapabilir.  • dhmi özel güvenlik alımı