Demir İnşaat Ukrayna’ya ‘Türk Şehri’ kuruyor

Türk müteahhitlerin yurt dışında aldığı işler her geçen yıl artıyor. Demir İnşaat, Ukrayna’nın, Vinnitsya kentine Türk Şehri adıyla, konut, otel ve AVM’den oluşan bir proje geliştirdi.

Demir İnşaat, yurtdışına açılıyor. İlk adımı Ukrayna’da atacak olan şirket, ‘Türk Şehri’ni kurmak için kolları sıvadı.Ukrayna Vinnitsya’da yaklaşık 600 daire ve bir otelden oluşan, altında ticari alanlar bulunan projenin yapımına hızla devam eden şirket, yıllar önce Kiev’de satın aldığı 330 dönümlük arazide, AVM, konut, villa ve otelden oluşan yeni bir proje daha planlıyor.  Vinnitsya’daki otel ve konut projesine ilk etapta 25 milyon dolar yatırım planlanıyor. 2015’in ekim ayında inşaatına başlanan projenin 200 daireden oluşan ilk etabının 18 ayda teslim edilmesi hedefleniyor.

CUMHURBAŞKANI ETKİLİ OLDU

Türkiye’den Ukrayna’ya 2005 ve 2007 arasında birçok işadamının gidip işler yaptığını onların tavsiyesi ile kendilerinin de o bölgeye gitme kararı aldığını belirten Demir, “Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan sıkıntılı dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’ya destek sözü vermesiyle oradaki Türk işadamlarının itibarı arttı. Aynı zamanda Türk şirketlerinin iş süreçlerini de kolaylaştırdı” diye konuştu. Ukrayna’nın Vinnitsya kentinde  yaklaşık 600 daire ve bir otelden oluşan, altında ticari alanlar bulunan projenin yapımına hızla devam eden şirket, yıllar önce Kiev’de satın aldığı 330 dönümlük arazide, AVM, konut, villa ve otelden oluşan yeni bir proje daha planlıyor.  Vinnitsya’daki otel ve konut projesine ilk etapta 25 milyon dolar yatırım planlanıyor. 2015’in ekim ayında inşaatına başlanan projenin 200 daireden oluşan ilk etabının 18 ayda teslim edilmesi hedefleniyor.MALZEMELER TÜRKİYE’DEN

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Ukrayna projelerinde kullandıkları asansörden vitrifiyeye, kapıdan pencereye kadar tüm ürünleri Türkiye’den götüreceklerini söyledi. Oradaki inşaatları bölgedeki taşeronlara yaptırmalarına rağmen bütün ürünleri Türkiye’den götürme konusunu şartnamelerine yazdırdıklarına dikkat çeken Demir, Türkiye’ye katkı sağlamak için böyle bir karar aldıklarını kaydetti.

QHAmemur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.