Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı 2016

aile ve sosyal politikalar bakanlığı logoAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 yılı içerisinde açıktan atama sistemi ile 1500 personel alımı yapacağını duyurdu. Bakan Sema Ramazanoğlu binlerce kişinin umudu olacak bu atamalar ile ilgili bazı açıklamalarda da bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 3 hafta içerisinde 1500 personel alımı yapacak. Psikolog, sosyal psikolog ve klinik psikolog alanlarında alımlar yapılacak. Ayrıca bakanlık bünyesinde toplum hizmetleri uzmanı da alınıyor. 2016 yılı itibariyle her ailenin sosyal danışmanı olacak ve bu danışmanların evlilik hayatının daha iyi bir şekilde ilerlemesi, aile fertlerinin ruh sağlığı hakkında destek de verecek.

Bakan Ramazanoğlu bu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bir başka müjdeyi vermek istiyorum. Çok yakın bir zaman içerisinde, 3 hafta içerisinde bin 500 psikolog, sosyal psikolog, klinik psikolog ve toplum hizmetleri uzmanını Bakanlığımızda istihdam etmek üzere alıyoruz. Bunun altyapısını hazırladık ve kadrolarını aldık, bu arkadaşlarımız saha elmanı olacaklar” Şu ana kadar açıktan atama bekleyen binlerce aday bulunuyor.

  • aile ve sosyal politikalar bakanlıgı personel alımı 2016