Adalet Bakanlığı personel alım sınavlarında usulsüzlük mü var?

adalet bakanlığı personel alımıYARSAV üyelerinden Nuh Hüseyin Köse, Adalet Bakanlığı personel alımı sınavı ve mülakatlarında usulsüzlük yapıldığını yazdı.

Sosyal medya hesabından konuya dair bilgileri paylaşan Köse, şu ifadeleri paylaştı:

“Ne Adaletmiş MeğerGünlerdir, yargıçlık sınavlarındaki skandal mülakat sonuçlarını konuşurken, dün de Adalet Bakanlığı personelinin meşhur yazı işleri ve idari işler müdürlüğü sınavı sonuçları açıklandı.

Adaylardan gelen ilk bilgilere göre; yazılı sınavda Anadolu Adliyesi’nde ilk 20 den 1 kişi başarılı olabildi. Yazılıda birinci olan aday, sözlüde elendi. Geçme barajı 60’a düşürülen sınavda 59 alıp notu itirazla 60 yapılan aday müdür olurken, 90 üzeri puan alan adayların çoğu başarısız sayıldı. Halbuki halk çocuğu hepsi de…

Adalet Bakanlığının yargıçlık ve görevde yükselme sözlü sınav yöntemlerini gözden geçirmesinin zamanı geldi de geçiyor. Adliye işçileri, yargıç adayları derken şimdi de adliye memurları adaliyede adalet arar oldular.

Allah korusun ODTÜ ye de mülakatla öğrenci alındığını bir düşünsenize.”

ODATVmemur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.